You are currently viewing Karavanda Kasetli Tuvalet- Portatif (Taşınabilir) Tuvalet İçten  Kasetli

Karavanda Kasetli Tuvalet- Portatif (Taşınabilir) Tuvalet İçten Kasetli

Evet Biliyoruz  Karavanda ki en büyük problemlerden biri de tuvalet olayıdır. Çünkü sabit bir yerde kalmadığımız ve herşeyimiz mobil olduğu için tuvalet de mobil olmak zorunda kalıyor. Bu yazımızda karavanlarda en çok kullanılan tuvalet olan kasetli tuvaletten bahsedeceğiz…

Öncelik olarak Kasetli Tuvalet çeşitlerini bilmekte fayda var. Ülkemizde bir çok isim ile adlandırılan kasetli tuvaletleri biz ikiye ayırıyoruz;

Sabit Tuvalet Dıştan Kasetli  

Portatif (Taşınabilir) Tuvalet İçten  Kasetli 

Kasetli Tuvalet

Portatif (Taşınabilir) Tuvalet İçten  Kasetli

Kasetli tuvaletler genelde porta potti yada thetford ismi ile anılır. Genelde şöyle olur;

Tuvalet olarak ne kullanıyorsunuz?

Porta Potti var şu kimyasallı olanlardan.

İçerden mi? dışarıdan? içten olanı.. Evet tam da bu şekilde oluyor. Biz içten kasetli tuvalet demeyi tercih ediyoruz. Türkiye’de karavanlarda  en çok kullanılan tuvaletlerden biri Taşınabilir Tuvaletlerdir. 

Bu tuvaletlerin en büyük avantajı ekonomik olmasıdır. 650 liradan başlayarak 2-3 bin lira civarı devam etmektedir.

 Karavan içinde en dar alanlardan biri de tuvalettir. Bu tuvaletin portatif olması en büyük avantajı burada sağlamaktadır. Tuvalette duş alacağınız zaman tuvaleti dışarı çıkarabilir daha geniş bir alanda duş alabilirsiniz. 

Hepimiz sıfır karavan alamıyoruz.  İkinci el karavan aldığımız zamanda önemli noktalardan biri de tuvalet oluyor. Başkasının kullandığı bir tuvaleti kullanmak istemeyebilirsiniz bu sebeple Uygun fiyatlı olmasından dolayı kasetli tuvaleti hemen değiştirebilirsiniz. 

İçten kasetli tuvaletleri bu avantajları dışında bazı dezavantajları da vardır. Pis su atık haznesi hemen altında olması kimileri tarafından rahatsız edici karşılanabiliyor. 

 Genel olarak 20 litrelik pis su , 10 litrelik temiz su kapasitesi olan kasetli tuvaleti sürekli kullanımda her seferinde birbirinden ayırmak zor olabiliyor. Pis su tankını karavanın içinden taşımak yada yanlış kullanmaktan dolayı su akması kötü oluyor. 

Karavanda Tuvalet Seçimi ;

Karavan kullanıcısı olarak biz; karavan ile sadece haftasonu çıkanlara, Daha ekonomik çözüm arayanlara içten kasetli tuvaleti öneriyoruz. 

Bir cevap yazın